بازدید سرگروههای آموزشی از شهرستان بابلسر

روز چهار شنبه ۲۶/۲/۸۶ سرگروههای آموزشی شهرستان نوشهر که اسامی آنها در ذیل آمده است  از شهرستان بابلسر بازدید بعمل می آورند

گروه های فیزیک - شیمی - زیست شناسی - رایانه - کودکیاری - حسابداری - ادبیات فارسی - فلسفه و علوم اجتماعی

محل بازدید : شهرستان بابلسر  

مکانهای بازدید:

۱- کتابخانه علمی دانشگاه مازندران

۲- سالن ژرنال و آزمایشگاهها ی دانشگاه

۳- موزه شهر

۴- آموزش وپرورش شهرستان بابلسرونشست با گروههای آموزشی

تشكيل مجمع عمومي و تخصصي

درتاريخ ۱۹/۲/۸۶ مجمع عمومي دوره متوسطه در دبيرستان شهيد مدرس برگزار شد در اين جلسه گروهها در كلاس تخصصي خود حضور يافته و پيرامون مطالب زير به بحث و تبادل نظر پرداختند :

۱-گزارشي از عملكرد يكساله گروهها

۲-استفاده از تكنولوژي آموزشي در امر تدريس

۳-پربار كردن وبلاگ و فصل نامه هاي تخصصي

۴-گزارشي از بررسي سوالات نيمسال اول از لحاظ بارم بندي ،رعايت اصول شش گانه و ...

۵- بحث و تبادل نظر درباره امتحانات نهايي پايه سوم و بررسي سوالات پايه هاي اول و دوم قبل از تكثير

۶-تجديد نظر كتاب ها با توجه به تحليل محتوا و نقد آنها

طرح درس روانشناسی

 

مشخصات كلي

نام درس : روانشناسي عمومي ( فني و حرفه‌اي )   تعداد دانش آموزان ۱۵نفر                نام دبير : ليلا كرماني

 موضوع : انگيزه و هيجان            نام آموزشگاه : هنرستان كاردانش هاجر

زمان : ۸۰ دقیقه                 تاريخ : ۱/۱۱/۸۵

 

هدفهاي كلي و جزئي درس

1ـ دانش آموز بايد علت بعضي از رفتارها را بداند .

2ـ دانش آموز بايد عوامل ايجاد كننده رفتار را فراگيرد .

3ـ دانش آموز بايد علت عدم تعادل بدني يا رواني خود را متوجه شود .

4ـ دانش آموز بايد شكل هيجاني رفتارهاي خود را بداند .

5ـ دانش آموز بايدنيازهاي بنيادي و پيشرفته را بياموزد .

6ـ دانش آموز تأثير نيازها را در تعادل بدني و رواني خود بياموزد .

7ـ دانش آموز بايد نيازهاي برتر را در وجود خود كشف كند .

 

وسايل

كتاب درسي ـ تخته و گچ ـ تصوير سلسله مراتب نيازهاي آبراهام مزلو و تصوير حالت‌هاي مختلف هيجاني

 

زمان

فعاليتهاي مقدماتي

سلام و احوالپرسي ـ دقت در وضع جسمي و رواني دانش اموزان ـ حضور و غياب ـ

تذكر : همه دانش اموزان كتاب درسي آماده داشته باشند .

5 دقيقه

تعيين رفتار و ورودي

1ـ دانش بايد با مفهوم انگيزه ، هيجان تعادل حياتي و نيازهاي بنيادي آشنا شود .

2-‌دانش اموز بايد با تأثير نياز در ايجاد رفتار آشنا شود .

3ـ دانش آموز بايد با تأثير نيازهاي بدني و زيستي براي رسيدن به نيازهاي بالاتر آشنا شود .

4ـ دانش آموز بايد با تأثير انگيزه‌هاي اجتماعي به عنوان مشوقي براي كوششي و فعاليت آشنا شود .

5ـ دانش اموز بايد برآورده شدن نيازها در احساس آرامش و رضايت خاطر آشنا شود .

6ـ دانش آموز با تأثير كمال جويي و خداجويي در بي نيازي انسان از هر چيز غير از خدا آشنا شود .

 

ارزشيابي تشخيصي

1ـ پرسش از چند دانش آموز در رابطه با يادگيري و عوامل موثر در آن و محاسن يادگيري (‌درس جلسه قبل )

2ـ دانش آموز مفهوم انگيزه ، هيجان ، نياز را بفهمد و شكل‌هاي مختلف هيجان را بتواند نام ببرد . ( مربوط به درس جديد )

10 دقيقه

رئوس مطالب

انگيزه و هيجان ، نياز و تعادل هياتي ، انواع انگيزه ، ارضاي نيازها ، هيجان ، شكل رفتار هيجاني ، هيجاني و تغييرات بدني ، تفاوت‌ هيجان با انگيزه فيزيولوژيك

 

آماده سازي

1ـ يادآوري نيازهاي جسماني از جمله نياز به آب ، پوشاك و نيازهاي دروني انسان به دانش آموز

2ـ يادآوري كشتار زلزله و يا سيل استان گلستان كه چه مشكلاتي را براي مردم آن منطقه بوجود آورد و يا يادآوري جشن نيكوكاري براي برانگيختن احساسات و برز انواع هيجان مثبت و منفي در دانش آموزان

4ـ طرح سئوالاتي از قبيل : 1ـ چگونه احساس تشنگي به ما دست مي‌دهد . ( روش بحث گروهي ) 2ـ چه موقع گرسنه مي‌شويم . 3ـ فكر مي كنيد علت تشنگي وگرسنگي چيست ؟

4ـ‌مي توانيد چند نوع از هيجانهاي خوشايند و ناخوشايند را نام ببريد ؟

با مرور آموخته‌هاي قبلي احساس نياز به دانستن مطالب جديد در دانش آموز ايجاد شده و مرحله ارائه درس آغاز مي گردد . (ايجاد بحث در كلاس )

15 دقيقه

ارائه درسي

1ـ توضيح دبير پيرامون سلسله مراتب نيازها در انسان

2ـ توضيح در خصوص نظر آبراهام مزلو پيرامون نيازهاي انسان با نمايشي تصوير سلسله مراتب نيازها ( روش نمايشي )

3ـ توضيح در خصوص انواع انگيزه‌ در انسان و علت پيدايش آنها

4ـ توضيح در خصوص نيازهاي برتر رواني در انسان

5ـ نمايش تصوير هيجان و انواع خوشايند و ناخوشايند آن در انسان ( روش نمايشي )

6ـ توضيح در حضور شكل رفتارهاي هيجاني در فرهنگ هاي گوناگون

7ـ توضيح در خصوص عامل اصلي تغيير فعاليت هاي بدني در احساس هاي هيجاني

30 دقيقه

فعاليتهاي تكميلي

1ـ تصوير حالت‌هاي مختلف هيجاني و هرم سلسله مراتب نيازها روي تخته نصب گردد تا دانش آموزان با آنها آشنا شوند .

2ـ معلم خلاصه مطالب ارائه شده را كه در حين تدريس روي تخته نوشته در پايان درس پس از چند دقيقه فرصت براي بحث گروهي و مشورت از دانش آموزان براي خلاصه و جمع بندي كردن و تفهيم بيشتر مطالب درسي استفاده شود .

3ـ مرور كردن درس مانند آهسته خواندن مطالب كتاب توسط دانش آموزان

4ـ دانش آموزان چند نمونه از انواع انگيزه ها و هيجان هاي مثبت و منفي را براي جلسه آينده نوشته و بياورند . ( تكليف )

10 دقيقه

ارزشيابي تكويني

1ـ دقت در رفتارهايي كه نشانه علاقه مندي و يا عدم علاقه دانش آموز نسبت به درس مي‌باشد .

2ـ نوشتن چند سئوال در مورد درس امروز روي تابلو و ارائه پاسخ از طرف دانش آموزان

10 دقيقه

 در اين طرح درس از روش بحث گروهي روش حل مسأله و روش نمايشي ( تصوير )به هنگام تدريس استفاده شده است .
منابع :
صفوي امان الله -كليات روشها و فنون تدريس ،

شعباني ، دكتر حسن ، مهارتهاي آموزشي و پرورشي ( روشها و فنون تدريس ) ، چاپ مهر ، قم، چاپ دهم 1379

محمدپارسا ، اصغري محمدرضا ، روانشناسي عمومي ، تهران ، چاپ و نشر كتابهاي درسي ، 1382 

حسابداری اسلامی

اهداف و خصوصیات حسابداری اسلامی :

مقدمه :

ولک و تیرنی (wolk and tearny ) تنوع استفاده کنندگان را بزرگترین مانع بر سر راه تعیین اهداف حسابداری می دانند . حتی در درون یک گروه استفاده کنندان نیازها متفاوت است . علاوه بر این اهداف حسابداری در جوامع سوسیالیست تا جوامع غربی که مهد رشد حسابداری صنعتی است ، نیز متفاوت است در یک جامعه سوسیالیسی برای مثال هدف حسابداری تقویت کنترل مقامات ارشد بر فعالیت های واحدهای تجاری است بنابراین در طراحی سیستم های استاندارد حسابداری مقامات ارشد به عنوان استفاده کنندگان اصلی معرفی می شوند در صورتی که در جوامع سرمایه داری سرمایه گذاران از چنین جایگاهی برخوردارند جهانبینی و ارزشهای مختلف سیستم اقتصادی متفاوتی  را می طلبد . و سیستم اقتصادی به نوبه خود سیستم حسابداری خاص خود را نیاز دارد .

حسابداری صنعتی مبتنی بر اصول زیر است :

الف ) تفکیک کامل اقتصاد از مذب

ب ) ارجهیت رضایت فردی

پ) پیشینه سازی سود به عنوان معیار سنجش عملکرد

ث) پذیرش قاعده تنازع بقا به عنوان بهترین راهبرد

ت ) تاکید بر نتایج فرایند بدون توجه به آثار گسترده آن بر محیط .

اسلام دارای جهانبینی و سیستم اعتقادات خاص خود است . اسلام دینی است که تنهابه حوزه های فردی محصور نمی شود بلکه سیستم منسجمی برای زندگی انسان در حوزه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، مذهبی و هر جنبه دیگر زندگی انسان عرضه می کند . اندیشمندان مسلمان عقیده دارند که نظام حسابداری باید به آموزه های دین اسلام متصل گردد و این چیزی است که حسابداری اسلامی نامیده می شود .

حمید (hameed-2000 ) مطالعه مسبوطی در مورد برداشت حسابداران مسلمان مالزی نسبت به اهداف و خصوصیات حسابداری اسلامی انجام داده است : نتایج این مطالعات گرایش مثبت حسابداران مسلمان را به ارزشهای اسلامی در حوزه حسابداری نشان می دهد یافته های متفاوت پژوهشگران درباره نیاز استفاده کنندگان مسلمان به حسابداری متفات با حسابداری صنعتی انجام تحقیقات بیشتر را ضروری می سازد . بنابراین انجام تحقیقات در کشورهای دیگر غیر ازمالزی می تواند یافته های مفیدی در این زمینه حاصل کند .

 

 

 

خصوصیات فعالیت های تجاری اسلامی :

اسلام اساساً مجموعه ای از رهنمودهای اخلاقی است رهنمودهای اخلاقی دین اسلام حاکم بر زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان است . بعضی از رهبران دینی عقیده دارند فعالیت های اقتصادی در اسلام بر دو ستون اخلاقی عدالت و احسان استوار است . این ارزشها ، ارزشهای بنیادی است که برای تمام زوایای زندگی انسان رهنمود دارد بنابراین تجارت اسلامی باید بر پایه این ارزشها انجام شود .

 

عدالت :

قرآن ، حفظ عدالت را تحت هر شرایطی و در تمام جوانب زندگی انسان لازم می داند پیامبر گرامی (ص) نیز بر حفظ عدالت اصرار داشتند و با بی عدالتی به شدت برخورد می کردند قرآن به مسلمانان دستور می دهد که برای شهادت دادن و تصمیم گیری در موضوعات مناقثه انگیز بین مسلمانان و حتی در رابطه با دشمنان از مسیر عدالت خارج نشوند . بنابراین مسلمانان باید برای برقراری عدالت تلاش جمعی کنند به عبارت دیگر مسلمانان نباید به دیگران ستم کنند یا زیر بار ستم دیگران روند .

 

احسان :

احسان به معنی رفتار حسنه یا کمک به دیگران بدون چشمداشت یا ایجاد تعهد در آنان است بعضی از پندداران احسان را حتی برتر از عدالت می دانند در حوزه تجارت روشهایی مانند مدارا، انگیزه خدتمگزاری توجه به خداوند و رضامندی او موجب تقویت احسان می شود .

مدارا از پایه های احسان است مدارا می توان در قالب احترام به دیگران ، گذشت و برطرف کردن مشکلات دیگرن بیان کرد منظور از انگیزه خدمتگزاری این است که سازمانهای تجاری باید نیاز ها و منافع دیگران را در نظر بگیرند . بنابراین مسلمان در فعالیت های تجاری باید در پی ارائه خدماتی باشد که مورد نیاز واقعی جامعه او و جامعه انسانی است .

گرچه قران تجارت را شروع می داند اما نباید مشغله تجارت انسان را از خداوند و دستورهای او غافل کند مسلمان باید در هر حالت چه موفقیت و شکست به یاد خدا باشد رضایت او باید مسیر زندگی انسان را تضمین کند .

 

اهداف حسابداری اسلامی :

برای حسابداری اسلامی اهداف متفاوتی مانند سودمندی برای تصمیم گیری ، وظیفه مباشرت پاسخگویی اسلامی و پاسخگویی از طریق ذکات ذکر شده است .

سودمندی برای تصمیم گیری :

این هدف توسط سازمان حسابداری و حسابرسی موسسات مالی اسلامی (AAOIFI ) پیشنهاد شده است مدر بیانیه شماره یک این سازمان بیان شده است که اهداف حسابداری مالی نوع و ماهیت اطلاعاتی را تعیین می کند که باید در گزارشهای مالی برای کمک به استفاده کنندگان این گزارشها در تصمیم گیری ارائه شود . بنابراین گزارشهای مالی باید اطلاعات سودمندی برای استفاده کنندگان ارائه کند این اطلاعات شامل موارد زیر است :

1.     اطلاعات مربوط به رعایت شریعت توسط بانکها

2.     اطلاعات مربوط به منابع اقتصادی و تعهدت و آثار رویدادها

3.     اطلاعات لازم برای تعیین ذکات

4.     اطلاعات مربوط به جریان های نقدی

5.     اطلاعات لازم برای ارزیابی مسئولیت های امانی بانکها برای حفاظت منابع و سرمایه گذاری آنها

6.     اطلاعات مربوط به ایفای مسئولیت اجتماعی توسط بانک .

اگر چه در فهرست سایر اهداف جوهره اسلامی مشاهده می شود اما چارچوب نظری سازمان یاد شده بیشتر همجهت با حسابداری صنعتی است مثلاً در چارچوب نظری هئیت استانداردهای حسابداری مالی (FASB ) بیان شده که گزارشهای مالی باید اطلاعات سودمند به سرمایه گذاران و اعتبار دهندگان کنونی و بالقوه و سایر استفاده کنندگان برای تصمیم گیری های سرمایه گذاری اعطای اعتبار دیگر تصمیم گیری های مشابه ارائه کند .

عملکرد مالی مربوط به چگونگی موفقیت یک شرکت در دستیابی به هدف کلی آن یعنی سود است بنابراین عملکرد مالی مستقیماً به سودآوری متصل شده است هر چه سود بیشتر باشد شرکت موفقتر عمل کرده است .

هدرسن و پیرسن اذعان کرده اند که سودمندی برای تصمیم گیری را می توان آنقدر بسط داد تا نیازهای اشخاصی را در برگیرد که در پی اعمال نظارت بر عملکرد اجتماعی شرکت می باشد اما بیشتر مطالب ادبیات حسابداری درباره سودمندی برای تصمیم گیری تنها به نیازهای سهامداران و اعتباردهندگان مربوط است . چون سرمایه گذارن و اعتبار دهندگان مایلند دریافت های نقدیشان از پرداخت های نقدی بیشتر باشد شرکت ها به سمت افزایش توان کسب وجه نقد هدایت می شوند در این حالت سودمندی برای تصمیم گیری هدف مناسبی برای پشتیبانی سازمان جهت دستیابی به چنین هدفی است .

 

مباشرت :

حسابداری مباشرت ریشه در دوران باستان دارد و برای اثبات اعتبار مستاجر در برابر مالکان مهم بود چنCHEN1915 بیان کرده است که مفهوم مباشرت از آیین مذهبی بویژه مسیحیت سرچشمه گرفته است یعنی انسان در برابر خداوند امانتدار مناسبی است که به او سپرده شده است انسان به عنوان کارگزار یا نماینده خدا مسئول به کار گیری منابع نه تنها برای خود بلکه برای دیگران به عنوان یک مسئولیت اجتماعی است . از اواسط قرن نوزدهم مفهوم مباشرت در حسابداری برای تفکیک مالکیت و مدیریت به کار می رفت که این ناشی از رشد شرکت های سهامی بود صورت های مالی ابزاری برای اثبات به کار گیری سرمایه ها در داراییهای مولد برای دستیابی به اهداف سازمان است لذا ترازنامه و صورت سود و زیان مهمتر می شود تا صاحبان سرمایه بتوانند تغییرات مالی طی یک دوره زمانی خاص در دنبال کنند .

ادامه نوشته

تبریک

برادر گرامی جناب آقای قاسم حجت

مدرس مرکز تربیت معلم شهیدمطهری نوشهر

کسب مقام اول استانی در جشنواره الگوی برتر

تدریس رشته زمین شناسی را به شما تبریک می

گویم وآرزوی توفیقات بیشتر شمارا دارم.

 

                         محمد رودگر

تبریک

برادر گرامی جناب آقای  قاسم حجت 

دبیر محترم زمین شناسی آموزش وپرورش شهرستان نوشهر

کسب رتبه اول استانی  جشنواره الگوی برتر تدریس رشته زمین

شناسی استان مازندران را به شما تبریک گفته وموفقیت بیشتر

شمارا ازخداوند متعال خواهانم.

 علی خزایی فر   

تبریک

برادر کامیاب آزادیان دبیر محترم فیزیک

کسب مقام اول دست ساخته های محتوای آموزشی در سطح استان مازندران را به شما تبریک می گویم . علی خزایی فر

---------------------------------------------------------------------

سرکار خانم مریم سیدحسینی دبیر محترم شیمی

کسب مقام سوم دست ساخته های محتوای آموزشی درسطح استان مازندران  رابه شما تبریک عرض می گویم. علی خزایی فر

نقش حزب توده درشکست نهضت ملی

مقدمه

        سقوط رضا شاه و اشغال ایران توسط متفقین در شهریور 1320 و انتقال قدرت به محمد رضا شاه ، تحولاتی را در ایران ایجاد نمود که بارز ترین مشخصه آن خلاء قدرت مطلقه بود . این امر به احیاء نسبی اصول مشروعیت در ایران کمک نمود و فضای نسبتاً باز سیاسی در کشور ایجاد شد . علاوه بر آن افزایش نیروهای اجتماعی جدید که متأثر از اصلاحات اداری و صنعتی و فنی رضا شاه بود به شکل گیری احزاب و تشکلهای سیاسی در ایران یاری رساند . در این میان دو سازمان سیاسی ، حزب توده و جبهه ملی مورد توجّه سایر تشکلهای سیاسی قرار گرفته و هواداران زیادی کسب نمود . حزب توده بعنوان مهم ترین سازمان کمونیستی در ایران توانست در سالهای 1320 تا1332 به جنبش توده ای تبدیل گشته و به فعالیت سازمانی و تبلیغاتی بپردازد .

     در این تحقیق سعی شده است به نقش این حزب در وقایع مربوط به ملی شدن نفت پرداخته شود و مشخص گردد که اقدامات و عملکردهای حزب توده در جریان حوادث سالهای 20 تا 32 چگونه باعث سرعت بخشیدن به سقوط دولت ملی مصدق گردید . این موضوع بدان جهت مورد توجّه نگارنده واقع شده است که برخی از اتهامات وارد شده به مصدق بدلیل اعمال نامناسب حزب توده و هواداران آن در آنزمان بوده است ، بگونه ای که تعداد زیادی از هواداران مصدق بخاطر اقدامات این حزب از گرد او خارج گشته و به سقوط نهضت یاری رساندند .

    منابع و اسناد زیادی در مورد فعالیت حزب توده منتشر گردیده است که در این تحقیق سعی شده است تا حد ممکن از آنها استفاده شود . برخی از مهمترین منابع مورد استفاده توسّط نگارنده عبارتند از 1 کتاب ایران بین دو انقلاب نوشته یرواند آبراهامیان  2- جنبش ملی شدن صنعت نفت نوشته سرهنگ غلامرضا نجاتی 3 کودتای 28 مرداد 1332 نوشته مارک گازیوروسکی 4 گذشته چراغ راه آینده است تحقیق و پژوهش از جامی 5 کژ راهه نوشته احسان طبری 6 خاطرات نورالدین کیا نوری 7 سازمان افسران حزب توده ایران که محمد حسین خسرو پناه آن را تألیف نموده و کتب دیگری که در آن به حزب توده پرداخته شده است . این تحقیق در پی یافتن پاسخ این پرسش اساسی است که آیا عملکرد حزب توده در شکست نهضت ملّی مؤثر بوده است ؟ چرا ؟ پرسش های فرعی نیز در این باره مطرح می گردد از جمله این سؤالات که حزب توده چگونه تشکیل گردیده است ؟ رهبران آن چه کسانی بودند ؟ پایگاه طبقاتی و سازمانهای واسطه به آن چیست ؟ در دوران حکومت مصدق حزب توده به چه اقداماتی مبادرت ورزید؟ و سر انجام این سؤال که سرنوشت حزب و رهبران آن پس از کودتای 28 مرداد چگونه شد ؟

فریضه تحقیق این است : حزب توده بدلیل وابستگی به شوروی دولت مصدق را بعنوان دولت بورژوازی تلقی کرده و از سیاست مماشات و مدارای مصدق با مخالفان از طریق برپایی راهپیمایی ها و اعتصابات گسترده و یا تهمت زدن به رهبران مبارزه در روزنامه های خود سوء استفاده نموده و در نهایت باعث تضعیف و سقوط دولت ملی مصدق گردیده است .

متغیر وابسته : حزب توده در شکست نهضت ملی چه نقشی داشته است .

متغیرهای مستقل این تحقیق :

1 پیروی حزب توده از دستورات و خط مشی شوروی در ایران .

2 عدم همکاری و هماهنگی با دولت ملی مصدق و سایر گروههای ضد استعماری .

3 بر پایی تظاهرات و اعتصابات و دامن زدن به اختلافات و تشنج در سطح جامعه .

4 بینش مارکسیستی رهبران حزب ومعرفی دولت مصدق بعنوان یک دولت بورژوازی .

مفروضات این تحقیق از این قرار است که بنا به گفته انور خامه ای از سران حزب توده ، در جلسه اول تشکیل حزب ، نماینده شوروی حضور داشت . دولت شوروی نه تنها از حزب توده تقویت معنوی می نمود ، بلکه منابع مالی بزرگی را در اختیار آن قرار می داد . حزب توده نیز به نفع آن کشور به جاسوسی پرداخته است و یا در جهت تحقق اهداف دولت شوروی در ایران عمل نموده است . نمونه بارز این اقدامات ، موافقت حزب توده با اعطای امتیاز نفت شمال به شوروی در سال 1323 یا دادن نقشه هواپیمای اف 14 به

 کا . گ . ب  بود .روش تحقیق من کتابخانه ای است و ماهیت تحلیلی دارد . تحقیق حاضر از 4 فصل تشکیل گردیده است .

 در فصل اول به چگونگی تشکیل حزب توده ، معرفی برخی رهبران و سازمانهای وابسته به آن می پردازیم .

فصل دوم به وضعیت حزب و اقدامات آن تا نخست وزیری دکتر مصدق اختصاص دارد .

در فصل سوم به بیان عملکرد حزب توده در زمان نخست وزیری مصدق و چگونگی وقوع کودتای 28 مرداد پرداخته شده است و در فصل چهارم بررسی و تحلیل عملکرد حزب توده در کودتای 28 مرداد و نگاهی اجمالی به وضعیت حزب توده تا انحلال آن بیان می شود. امیدواریم این تحقیق بتواند مفید واقع شده و روشنگربرخی ابهامات موجود دراین زمینه باشد

   « من الله التوفیق »                                                                

 

ادامه نوشته

فصلنامه 2

 

فصل نامه ویژه بهار

                                          

                                سخنی آشنا

   صبا به تهنیت پیر می فروش  آمد              که موسوم طرب و عیش و ناز و نوش آمد

  هوا مسیح نفس گشت و نافه گشای             درخت  سبز   شد  و  مرغ  خروش  آید

   تنور لاله چنان برفرو خت باد بهار              که غنچه عرق گشت و  گل  بجوش  آمد

موفقیت گروه های آموزشی مرهون تلاش , وحدت و حتی ایثار اساتید و دبیرانی است که با توکل به خداوند بلند مرتبه , توانستند برای دومین بار فصلنامه ای را تقدیم همه سروران گرامی نمایند،باشد که در سایه این وحدت , همدلی و ایمان  در تمامی فصول انتشار یابد . به این امید که فرزندان عزیز این مرزو بوم در مسیر استعلا و کمال از اندیشه های خلاق و عالمانه , روحیه ای شجاع و پرسشگر و دلی با ایمان بهره مند گردند .

   هدف این فصل نامه ایجاد بستر و تمهید محیطی که حضور و مشارکت معلمان را به طور موثر در تمامی حوزه های مرتبط با آموزش هموار سازد و امکان کاربست نتایج پژوهش ها و تحقیقات و مقالات را فراهم آورد از اساسی ترین اقداماتی است که ضمن زمینه سازی در جهت تعامل سازنده معلمان با حوزه های مختلف آموزشی , تولید محتوا ,اجرا و ارزشیابی و نظارت ,شرایط احترام و تکریم معلمان را به عنوان اصلی ترین اعضای نظام تعلیم و تربیت فراهم نموده و فضای وحدت  و مهرورزی را افزایش دهد .

بر این اساس  اهداف و رویکرد های جدید سازمان  و گروههای آموزشی که اعم از :

1-     نواندیشی و خلاقیت در تحقق اهداف دوره های تحصیلی

2-    نقد و بررسی و تحلیل محتوای آموزشی

3-    بهبود روش های یادگیری و یاد دهی

4-    ارزشیابی از کیفیت آموزشی

 می باشد را جزء محوری ترین برنامه های خود قرار داده است باشد که در این مسیر پر فراز و نشیب همراه و یاور ما باشید .

      پیروز باشید و بهروز

 علی خزایی فر  - کارشناس تکنولوژی و گروههای آموزشی

 

ادامه نوشته